Dlaczego warto zwrócić uwagę na mieszkania z antresolą?

Mieszkania z antresolą od kilku sezonów są hitem. Wyposażone w nie nieruchomości bardzo szybko znikają z rynku. Dlaczego tak się dzieje? Co stoi za popularnością antresol i dlaczego warto szukać mieszkań w nie wyposażonych?

Oszczędność miejsca

Przede wszystkim antresole pozwalają wygospodarować w mieszkaniu dodatkową przestrzeń. To szczególnie ważne w przypadku nieruchomości w centrum dużego miasta np. Poznania. W takich lokalizacjach każdy metr kwadratowy mieszkania jest na wagę złota. Antresola może więc sprawdzić się doskonale jako dodatkowy pokój. To świetne miejsce na romantyczną sypialnię albo domowe biuro. Z pewnością antresola też spodoba się każdemu nastolatkowi, który chętnie zamieni ją we własną bazę.

Antresola Poznań – wygląd jak z bajki

Mieszkania z antresolą są prawdziwą rzadkością. Pomimo że jest ona bardzo przydatna, to najczęściej deweloperzy uznają ją za zbyt mało popularną, by uwzględnić ją w nowoczesnym projekcie. Dlatego też antresole najczęściej spotyka się w starym budownictwie. Jedną z jego charakterystycznych cech jest duża wysokość pomieszczeń i to właśnie ona umożliwia montaż antresoli i wygodne korzystanie z niej. To z kolei sprawia, że rozwiązania z jej wykorzystaniem są wyjątkowo bajkowe i mają w sobie wiele uroku. Nie można się więc dziwić, że osoby szukające w Poznaniu mieszkań z rynku wtórnego, bardzo często są zainteresowane nieruchomościami z antresolą. To szczegół, dzięki któremu każde mieszkanie zamieni się w luksusowy apartament, którego będą zazdrościć Ci wszyscy znajomi.